Fatsa Söz Gazetesi / Fatsa'dan Güncel ve Özgün Haberler

HARBİ TUR

FATSA HEYETİNDEN EĞİTİM YATIRIMLARI İÇİN ANKARA ÇIKARMASI

FATSA HEYETİNDEN EĞİTİM YATIRIMLARI İÇİN ANKARA ÇIKARMASI
18 Mart 2021 - 18:58
Bölgeye yeni eğitim yatırımları kazandırmak amacıyla Fatsa heyeti ile birlikte Ankara’ya bir ziyaretler yapan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Eğitimin şehre yapılan en kıymetli yatırımlardan birisi olduğunu vurgulayarak, Fatsa’nın eğitim kalitesini daha da yükseltmek, okulların fiziki şartlarını iyileştirmek amacıyla bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, AK Parti İlçe Başkanı İsa Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Ancaza ve Milli Eğitim Özel Büro Görevlisi Mehmet Hafızoğlu’ndan oluşan bir heyet, Fatsa’ya yeni eğitim yatırımlar kazandırılması için Ankara’ya çıkarma yaptı.
 
ÜÇ GÜNLÜK ANKARA ZİYARETİNDE ÖNEMLİ TEMASLAR GERÇEKLEŞTİ.
 
Üç gün süren programda Fatsa Heyeti, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Danışmanı Okan Çoban, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet Fatih Serdengeçti, Dış İşleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Metin Pile, Demircan İnşaat Makine Ltd. Şti’nin sahiplerinden Cenan Demircan, Ankara Fatsalılar Derneği Başkanı Fahri Çavuşoğlu, Anayasa Mahkeme Üyesi İrfan Fidan, Şahin Makine Ltd. Şti’nin sahibi iş insanı Zeki Şahin, Seler İnşaat sahibi Yüksel Kaçak ve Yönetim Kurulu Başkanı İlker Kaçak, KFZ Group Sisa Soft Bilgi Teknolojileri ve İnovasyon A.Ş. ve KFZ Filo Kiralama Yönetim Kurulu Başkanı İsa Kofraz, Hasan Kofraz ve şirket danışmanı Erol Yılmaz, Ticaret Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Suavi Önal, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Bölge Amiri İbrahim Haberal, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, Cumhurbaşkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürü Mahmut Kazan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı eski Ordu Milletvekili İhsan Şener, TÜRKSAT Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Çavuşoğlu, TÜRKSAT Teftiş Kurulu Başmüfettişi Recai Namdar, TÜRKSAT Eğitim/Akademi Sorumlusu Emrah Kavcı, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Beaton Kent Mobilya A.Ş.’nin sahibi, AK Parti Fatsa İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, Mehmet Eroğlu’nu ziyaret etti.
“HER ŞEY GELECEĞİMİZİ İNŞA EDECEK GENÇLERİMİZİN EĞİTİMİ İÇİN”
 
Türkiye’yi yarınlara daha güçlü taşımak için yetiştirilmiş insan kaynağına ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Tüm insanlık için olduğu gibi, ülkemizin de, Fatsa’mızın da eğitimli, nitelikli insan kaynağına ihtiyacı var. Bizim öncelikli meselelerimizin arasında gençlerimizin eğitimi var. Fatsa’mız genç bir nüfusa sahip bir şehir. Bu manada, elimizdeki bu önemli potansiyeli iyi değerlendirmek zorundayız. Bunun için de en büyük zenginliğimiz olan gençlerimizi iyi bir eğitimle işleyerek geleceğe hazırlama gayretimiz ve çabamız var. Daha önce Fatsa’mıza eğitim yatırımlarını kazandırmak için hemşerimiz olan hayır sever iş insanlarımıza İstanbul’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirmiştik. Sonuçları itibariyle verimli oldu. Önemli destekler aldık. Bu destekleri Fatsa’mızın eğitimine kazandırdık. İkinci tur ziyaretlerimizi, heyetimizle birlikte Ankara’da yaptık. Fatsa’mız hayır sever insanlarımız açısından çok şanslı. Eğitim konusunda hayırseverlerimiz devreye girmekte, bu ağır sorumluluğu paylaşarak devlet-millet el birliğiyle eğitim konusunda seferber olmaktadır. Hayırseverlerimizin özellikle eğitim yatırımlarına desteklerinin artarak devamını beklediğimizi bu vesileyle bir kere daha belirtmek istiyorum. Her şey toplumun geleceğini inşa edecek olan çocuklarımızın eğitimi için. Fatsa’mızda eğitimin çıtasını daha yükseklere çıkarmak için canla başla var gücümüzle çalışacağız diye konuştu.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright © 2020 / Fatsa Söz Gazetesi / Tüm hakları saklıdır.