Hoşgeldiniz  

İlle de Elektronik Denetleme Sistemi EDS

Ali ZEREN | 23 Ekim 2019 | Yazarlar

Fatsa’nın en önemli sorunlarından birisidir trafik kazaları.

İşin içinde insan canı vardır. Dolayısıyla da elden gelen çaba sarf edilmelidir.

Bu konuda geçtiğimiz yıllarda oldukça önemli bir adım atıldı ve Büyük Sanayi Sitesi ile Aybastı kavşağı arasındaki bölümde hız kısıtlamasına gidildi. Ayrıca bu uygulama da Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) ile kontrol altına alındı.

Bu uygulamanın hayata geçirildiği günlerde trafik kazalarında, özellikle de yayaya çarpma şeklinde ve çoğu da ölümle sonuçlanan kazalarda kayda değer bir azalma görüldü.

Ne var ki bazı sivri zekalıların veya kendi önceliğini insan canından bile önemli sayan bencillerin girişimleri ile bu uygulamaya son verildi.

Yeni kaymakamımız, göreve yeni aşlamış olmasına rağmen Fatsa’nın bu önemli sorununu fark etmiş ve çözümü konusunda çaba sarf edeceğini dile getirdi.

Yeni canlar almadan çözüme ulaşılmasını diliyorum.

Asıl köklü sorunun çevre yolunun yapılması olduğunu öne sürenlerin haklı olduklarını kabul edebiliriz. Ama bir çevre yolunun yapımına bugün başlasanız bitirilmesi için nereden baksanız 5-6 yıl gibi bir zamana gereksinim vardır.

Bu süre içinde de trafik terörüne kurban vermeye devam ederiz.

Uzun sözün kısası; çevre yolunu yapar mısınız, yapmaz mısınız, ne kadar zamanda bitirirsiniz orasını bilemem ama hız kısıtlaması uygulamasının hemen başlatılması ve elektronik olarak denetlenmesinin yapılmasını ivedilikle bekliyoruz.

78 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

DOLAR 5,7841
EURO 6,3843
BIST 103.118
ALTIN 270,85

EN SON HABERLER

© 2019 FATSA SÖZ GAZETESİ / Tüm Hakları Saklıdır.