Fatsa Söz Gazetesi / Fatsa'dan Güncel ve Özgün Haberler

VALİ SONEL, ÖZEL SAĞLIK KURUMLARINI ZİYARET ETTİ

VALİ SONEL, ÖZEL SAĞLIK KURUMLARINI ZİYARET ETTİ
29 Mart 2021 - 9:23
Vali Tuncay Sonel, sağlık sektöründe Altınordu ilçemizde hizmet veren özel hastanelerden MedicakPark Ordu Hastanesi, Özel Ordu Sevgi Hastanesi, Özel Ordu Umut  Hastanesi,  Özel Gözde Lazer Göz Hastalıkları Merkezi’ne   ziyarette bulundu.
MedicalPark Hastanesini Ziyaret Etti
İlk olarak, MedicalPark Ordu Hastanesini ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Hastane Genel Müdürü Halil İbrahim Çalış, Başhekim Dr. Göksel Şahin ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.
MedicakPark Ordu Hastanesi Genel Müdürü Halil İbrahim Çalış hastanenin hizmetleri ve çalışmaları hakkında  Vali Sonel’e bilgi verdi.
MedicalPark Hastaneler Grubu’nun 13. hastanesi olan MedicalPark Ordu Hastanesi’nin açıldığı günden bugüne Ordu ili başta olmak üzere, tüm Karadeniz halkının sağlık anlamında güvenle başvurduğu bir adres olarak faaliyetlerine devam ettiğini söyleyen Çalış, hastane bünyesinde, en son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış 19’u genel yoğun bakım, 10’u koroner yoğun bakım, 6’sı KVC ve 12’si yenidoğan yoğun bakım olmak üzere toplam 47 yoğun bakım yatağı ile birisi KVC’ye ait olmak üzere, tam donanımlı 6 ameliyathane ve 38 gözlem yatağı dahil 206 yatak bulunduğunu ifade etti.
Hastanede  bulunan hasta vatandaşlarla  sohbet edip, sıkıntılarını dinleyerek, tedavi gören hastalara ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunan Vali Sonel, “MedicalPark Ordu Hastanesi bünyesinde 380 personel, 51 hekimin görev yaptığını  öğrendik. İlimizde kaiteli sağlık hizmeti sunan özel hastanelerimizin sağlık sektörümüze yaptığı katkıları yadsınamaz. Deneyimli uzman hekim kadrosu ve nitelikli sağlık personeli ile Ordu ili başta olmak üzere, tüm Karadeniz halkına kaliteli sağlık hizmeti sunulması dolayısıyla emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Özel Ordu Sevgi Hastanesine Ziyarette Bulundu
MedicakPark Ordu Hastanesi ziyareti sonrası Özel Ordu Sevgi Hastanesine geçen Vali Tuncay Sonel, burada Özel Ordu Sevgi Hastanesi Başhekimi Dr. Halil Alagöz, Hastane Mesul Müdürü Dr. Aygen Laçin ve hastane yönetimi tarafından karşılandı.
Hastane hizmetleri hakkında Vali Sonel’e bilgi veren Özel Ordu Sevgi Hastanesi Başhekimi Dr. Halil Alagöz, “Hastanemiz 2010 yılında Özel Ordu Sevgi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ismi ile kuruldu. Şu anda ise bir çok dalda hizmetlerimize devam etmekteyiz. 48 yataklı servisimiz ile hastane personelini gelişim ve yeniliğe odaklanan, kaliteli ve çağdaş sağlık hizmet sunması için sürekli olarak eğitimle destekleyerek, yüksek kaliteli hizmet sunmak için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.
“Vatandaşlarımızın tedavileri konusunda her türlü  sağlık hizmetinin sunuluyor olması memnuniyet verici” diyen Vali Tuncay Sonel, “155 personel, 32 hekimin Sevgi Hastanemizde görev  yapıyor. Önceliğimiz insan ve sağlık personelimizde  ellerinden geleni yapıyor. Teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Özel Ordu Umut Hastanesini Ziyaret Etti
Vali Tuncay Sonel,  Özel Ordu Sevgi Hastanesi ziyaretinin ardından Özel Ordu Umut Hastanesini de ziyaret etti.
Özel Ordu Umut Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İdris Altunel, Başhekim Dr. Abdurrahman Kale tarafından karşılanan Vali  Sonel, hastane yönetimi ile bir süre sohbet ederek, hastane içerisinde bulunan poliklinikler, hastane yatak kapasitesi ve hastalara verilen hizmetler hakkında bilgiler  aldı.
Ziyaret dolayısıyla memnuniyetini dile getiren Özel Ordu Umut Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İdris Altunel, “311 çalışanımız, 36 hekim arkadaşlarımızla birlikte Ordu’muza en iyi hizmet vermek için çalışıyoruz. 65 yataklı normal servis, 10 yataklı genel yoğun bakım ünitesi, 7 yataklı 2. basamak yoğun bakım ünitesi, 4 yataklı koroner yoğun bakım servisi, 4 kuvözlü yeni doğan servisi, 3 ameliyathane ve doğumhanemiz bulunmaktadır” dedi.
Özel Ordu Umut Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İdris Altunel’den sağlık hizmetleri hakkında bilgiler alan Vali Tuncay Sonel, “Ordu’nun ilk özel hastanesi olarak 2006 yılında açılan Umut Hastanesi’nin nitelikli sağlık hizmetini günümüze kadar devam ettirdiğini yaptığımız ziyaretle görmüş olduk. Hastaneler arasındaki rekabet beraberinde kaliteyi de getirir” diyerek, Özel Ordu Umut Hastanesi’ndeki ziyaretini tamamladı.
Özel Gözde Lazer Göz Hastalıkları Merkezini Ziyaret Etti
Vali Tuncay Sonel’in  özel hastaneler programı kapsamında son ziyaret durağı Özel Gözde Lazer Göz Hastalıkları Merkezi oldu.
Göz hastalıkları merkezi olarak faaliyet gösteren Özel Gözde Lazer Göz Hastalıkları Merkezinde Opr. Dr. Murat Sağlam ile  Opr. Dr. İsmail Kural tarafından karşılanan Vali  Sonel, merkezi gezerek detaylı bilgi aldı.
Özel Gözde Lazer Göz Hastalıkları Tıp Merkezi’nin, Ordu ilinde ilk özel göz merkezi olarak 2001 yılında kurulduğunu hatırlatan Vali Tuncay Sonel, göz hastalıklarının, tetkik ve tedavileri konusunda Türkiye ve yurt dışından gelen hastalara, kendi alanında uzmanlaşmış hekim kadrosu ile tüm göz hastalıklarının tedavilerini ve tüm cerrahi müdahalelerin tam teşekküllü ameliyathanelerinde en gelişmiş teknolojilerle sunulduğunu kaydetti.
Vali Tuncay sonel, “Bugün, Altınordu ilçemizde sağlık sektöründe hizmet veren özel sağlık kuruluşlarımızı ziyaret ederek, verilen sağlık hizmetlerini yerinde  görmek istedim. Ordu’muzda kaliteli sağlık hizmetinin sunuluyor olması bizleri de mutlu etti. Biliyorsunuz, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Ordu Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yapılacak olan 900 yataklı Şehir Hastanemizin de tamamlanmasıyla birlikte sağlık altyapımız daha iyi hale gelecek” dedi ve pandemi sürecine destek veren hastane yöneticilerine ve özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright © 2020 / Fatsa Söz Gazetesi / Tüm hakları saklıdır.