Fatsa Söz Gazetesi / Fatsa'dan Güncel ve Özgün Haberler

Vali Yavuz, “Zoru Başaranlar” Etkinliğinin Konuğu Oldu

Vali Yavuz, “Zoru Başaranlar” Etkinliğinin Konuğu Oldu
28 Aralık 2019 - 10:42
Vali Seddar Yavuz, Ordu Üniversitesi kampüsünde bulunan KYK Lebibe-Ergin Karlıbel Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen “Zoru Başaranlar” etkinliğinin konuğu oldu.
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Ordu İl Müdürlüğüne bağlı Lebibe-Ergin Karlıbel Kız Öğrenci Yurdunun konferans salonunda öğrencilerle biraraya gelen Vali Seddar Yavuz, öğrencilere bazı tavsiye ve nasihatlerde bulundu.
“Gençler Olarak Hedefinizi Belirleyin ve Gerçekleştirmeye Çalışın”
“Öncelikle gençler olarak  hayattan ne beklediğiniz, ne istediğiniz çok önemli. Hayatımızda seçeceğimiz alanlar, başarılı olmayı hedeflediğimiz meslekler, huzurlu ve mutlu olmayı düşündüğümüz bölümler nedir? Bizi ne  mutlu eder? diye düşünmemiz gerekiyor” diyerek, konuşmasına başlayan Vali Seddar Yavuz, “Aslında çocuklarımızın yeteneklerini yeni yeni keşfetmeye başlıyoruz. Onları sadece ders geçmek üzere kodluyoruz. Dolayısıyla meslekler de doğru seçilemiyor. Sizler şu anda üniversitede  farklı bölümlerde okuyorsunuz. Üniversite, kendinize yatırım yapmak için okunur.  Sadece ders geçmek için değil. Çok kitap okuyarak donanımlı olmaya özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. Bir hedef belirleyin ve bu hedefi gerçekleştirmeye çalışın. Ne övgüler  sizi zirveye çıkarsın, ne yergiler yerin dibine  batırsın. Gerçek kimlik ve kişiliğinizi koruyun” dedi.
“Sosyal Statü Değiştirmenin Yolu Eğitimden Geçer”
Gençlere, zor şartlarda da olsa asla umutsuzluğa düşmemelerini söyleyen Vali Yavuz, önemli makam ve mevkilerde daha çok alt gelir grubu ailelerin çocuklarının bulunduğunu örnekler vererek anlattı. Sosyal statü değiştirmenin yolunun eğitimden geçtiğini kaydetti.
Vali Yavuz, “1071’de başlayan Anadolu’daki diriliş ve kıyamımız, bize bir Anadolu Selçuklu, bir Osmanlı ve bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti bahşetmiştir. İlahi kelimetullahı Viyana kapılarına kadar götüren, kutlu bir milletin evladı, varisleri ve torunları olarak kendimizle ve ecdadımızla ne kadar gurur duysak azdır” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Medeniyet Değerlerimizle Buluşalım”
“Son 300 yılın en güçlü devletiyiz. Dünyanın neresinde bir kriz varsa bilin ki, orada biz varız. 150 yıldır kan ve gözyaşı içinde yoğrulan İslam dünyası ve insafını kaybetmiş, öldüren, yok  eden bir yapı. Bir  çıkış kapısı bulmak gerekiyor. Bu çıkış kapısını Aziz Türk Milleti olarak görüyorum ve  bunu da siz gençlerle birlikte yapabileceğimizi düşünüyorum. Bugün, ay yıldızlı al bayrağı gördüğünde gözleri yaşaran, İstiklal Marşını duyduğunda tüyleri diken diken olan ve ezan-ı muhammedi duyduğunda da huşu ile Allah’a yönelen bir anlayışı inşa etmemiz gerekir. Hangi görüşe  mensup olursanız olun    bizim bir tek vatanımızın, birtek sevdamızın, birtek bayrağımızın olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Fikir sahibi olmadan ideoloji sahibi olmayın. Fikir sahibi olmadan ideoloji sahibi olanlar, ancak ve ancak taraftarlık yapar. Taraftarlıkta da akıl yoktur, duygu vardır. Bizim medeniyet değerleri ile buluşan, kültür ve medeniyetle yabancılaşmayan, hatta düşmanlaşmayan bir nesli inşa etmemiz gerekir.”
Gençlik ve Spor İl Müdürü  Mustafa Genç ise yaptığı konuşmada, yurtlarda eğitim, kültürel ve sosyal etkinliklerin devam ettiğini söyleyerek, desteği ve yakın ilgisi dolayısıyla Vali Seddar Yavuz’a  teşekkür etti.
Vali Seddar Yavuz, konuşmasının ardından öğrencilerin yönelttiği soruları içtenlikle yanıtlarken, yaşadıkları sıkıntı ve sorunları da dinleyerek not aldı.
Vali Seddar Yavuz, daha sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Ordu İl Müdürü Fatih Azgı’yı da ziyaret ederek, kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright © 2020 / Fatsa Söz Gazetesi / Tüm hakları saklıdır.