Fatsa Söz Gazetesi / Fatsa'dan Güncel ve Özgün Haberler

Vali Sonel, İş Dünyasına Moral Ziyaretlerini Sürdürüyor

Vali Sonel, İş Dünyasına Moral Ziyaretlerini Sürdürüyor
03 Şubat 2021 - 12:11
Vali Tuncay Sonel, Ordu’nun önde gelen sanayi kuruluşlarını ve işletmelerini yakından tanımak ve faaliyetleri hakkında bilgi almak amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretlerini sürdürüyor.
Vali Tuncay Sonel, iş dünyasına yaptığı ziyaretler kapsamında bugün de Doğuş Çay Paketleme Tesisini, Gürsan-Linra İşletmesini, TPM Asansör Makine İşletmesini ve Karlıbel Şirketler Topluluğunu ziyaret etti.
Doğuş Çay Paketleme Tesisini Ziyaret Etti
İlk ziyaretini, Ordu Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Doğuş Çay Paketleme Fabrikasına  yapan Vali Tuncay Sonel, burada Fabrika Müdür Vekili Süleyman Bilsel ve fabrika yöneticileri tarafından karşılandı.
Doğuş Çay Paketleme Fabrikasını gezen Vali Tuncay Sonel’e, fabrikanın üretim, pazarlama ve istihdamı hakkında Fabrika Müdür Vekili Süleyman Bilsel tarafından bilgilendirmede bulunuldu.
Doğuş Çay Ordu Paketleme Fabrikasının 1998 yılında faaliyetine başladığını belirten Süleyman Bilsel, Doğu Çay’ın 1985 yılında bir aile şirketi olarak kurulduğunu ve her yıl %10-15 civarında büyüdüğünü ifade ederek, şirketin Rize’de 5 adet çay işleme ve Ordu’daki çay paketleme fabrikası ile birlikte yıllık 50.000 bin ton çay üretimi kapasitesine sahip olduğunu, şirket bünyesinde şeker, salça, soğuk çay ve cips üretim fabrikaları olduğunu söyledi.
Doğuş Çay şirketinin, çay sektörünün önde gelen firmalarından birisi olduğunu dile getiren Vali Tuncay Sonel, Doğuş Çay şirketinin tek paketleme fabrikasının Ordu’da olmasının, Rize’den gelen çayların bu tesiste paketlenerek, Türkiye’nin her yerine sevk edilmesinin gurur verici olduğunu, 260 kişiye sağladığı istihdamla da Ordu’nun önemli işletmelerinden birisi olduğunu kaydetti.
Gürsan-Linra Mobilya Üretim Tesisini Ziyaret Etti
İkinci ziyaretini, Gürsan İnşaat-Yapı Market Şirketi bünyesinde Ordu Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Linra Mobilya üretim tesisine gerçekleştiren Vali Tuncay Sonel, işletmenin üretim ünitelerini gezerek, işletme sahipleri Olgun Sönmez ve Ogün Sönmez’den bilgi aldı.
Gürsan’ın, 40 yıl önce inşaat malzemeleri satışı ile hizmet vermeye başladığını belirten Olgun Sönmez ve Ogün Sönmez, gelen talepler doğrultusunda sektöründe büyümek için “Linra” markasıyla mobilya imalatına başladıklarını, imalata başladıktan kısa bir süre sonra son teknolojik makinelerle banyo mobilyası, kabin, küvet, kapı, mobilya dekorasyon imalatı yapmaya başladıklarını söylediler.
Tesiste üretilen ürünleri çok beğendiğini ifade eden Vali Tuncay Sonel, “Ordu’da üretim yapan, insanımıza istihdam sağlayan, ilimize ve ülkemize katmadeğer yaratan çok güzel işletmeler var. Gürsan şirketimiz de bunlardan birisi. Hem inşaat sektöründe sunduğu hizmetlerle, hem yapı marketi mağazasıyla, hem de böylesine modern bir üretim tesisiyle ilimizin önemli işletmelerinden birisidir. Bünyesinde bulunan işletmelerle hem insanlarımıza iş, aş veriyorlar. Hem de üreterek, ihracat yaparak, ilimize, ülkemize katmadeğer yaratıyorlar. Bu işletmemizin sahipleri olan Olgun ve Ogün Sönmez kardeşleri kutluyorum” diye konuştu.
TPM Asansör Makine İşletmesini Ziyaret Etti
Vali Tuncay Sonel’in üçüncü ziyareti, Perşembe ilçemizin Çerli Mahallesinde faaliyet gösteren TPM Asansör ve Makine İşletmesi oldu. İşletmenin üretim ünitelerini gezen Vali Sonel, TPM Asansör ve Makina Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Erol Batuk’tan tesisle ilgili detaylı bilgi aldı.
2004 yılında İstanbul’da başladıkları üretimlerine Ordu’da devam ettiklerini belirten Erol Batuk, “2004 yılında İstanbul’da başladığımız mevcut üretim tesisimizi Ordu’ya getirerek yöre insanına istihdam sağlamaya çalışıyoruz. Metal ve plastik sektöründe faaliyet gösteren, rulmanlı ve rulmansız makaralı plastik makara üretimi yapan şirketimiz, 2004 yılında 20 çeşitle başladığı imalatını bugün 1000 ürün çeşidine ulaştırdı. Birçok Avrupa ülkesi ile çalışıyoruz. Almanya, İtalya, İspanya, Yunanistan, Fransa, Polonya, Romanya, Bulgaristan,
Portekiz birçok ülkeler var. Bu ülkelerden birçok fabrikalarla çalışıyoruz” dedi.
Vali Sonel, “Ordu’da faaliyetini sürdüren iş insanlarımızı ziyaret ederek, üretimde bulunan tesislerimizi ziyaret ediyoruz. İnsanlarımıza sağladığınız istihdam önemli. Yaptığınız ihracatla ülkemize kazandırmış olduğunuz döviz önemli. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Karlıbel Şirketler Topluluğu’nu Ziyaret Etti
Vali Tuncay Sonel’in, Ordu’nun önde gelen sanayi kuruluşları ile işletmelerini yakından tanımak ve faaliyetleri hakkında bilgi almak amacıyla sürdürdüğü ziyaretler kapsamında son durağı ise Karlıbel Şirketler Topluluğu oldu.
Ordu’nun sanayi, ticaret, eğitim ve sosyal hayatında önemli hizmetleri olan Karlıbel Şirketler Topluluğu’nun Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever iş insanı Ergin Karlıbel ve YönetimKurulu Başkan Vekili Mimar Levent Karlıbel’i ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Karlıbel Şirketler Topluluğunun faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Ordu’nun ticari hayatı, iş dünyasının karşılaştığı sorunlar, Ordu ekonomisinin geliştirilmesi üzerine karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyarette, Vali Tuncay Sonel, Ordu’ya yaptıkları hizmetlerden dolayı hayırsever iş insanı Ergin Karlıbel’e teşekkür etti.
Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren hayırsever iş insanı Ergin Karlıbel de, Vali Tuncay Sonel’in Ordu’da göreve başladığı günden itibaren yaptığı çalışma ve hizmetleri yakından takip ettiğini ve çok beğendiğini dile getirdi. Özellikle yetim ve öksüz çocuklara yönelik çalışmasını takdirle karşıladığını ifade etti.
Karayolları 77. Şube Şefiğini de Ziyaret Etti
İş dünyasına ziyaretlerini sürdüren Vali Tuncay Sonel, Karayolları 77. Şube Şefliğine de bir ziyaret gerçekleştirdi.
Karayolları 77. Şube Şefi Sertaç Erkoç’tan, Karayollarının il genelindeki çalışmaları ve faaliyeteri hakkında bilgi alan Vali Sonel, yapımı devam eden ulaşım projelerinin son durumuyla ilgili de bilgiler aldı.
Karayollarının Ordu’daki çalışmalarından memnun olduğunu belirten Vali Sonel, Karayolları kampüsünde bulunan tesisleri de gezen Vali Sonel, çalışanlarla tanışarak, hal ve hatırlarını sordu. Kurum çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright © 2020 / Fatsa Söz Gazetesi / Tüm hakları saklıdır.