Fatsa Söz Gazetesi / Fatsa'dan Güncel ve Özgün Haberler

ORU EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNE KVC AMELİYATHANESİ VE YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ YAPILACAK

ORU EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNE KVC AMELİYATHANESİ VE YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ YAPILACAK
23 Mart 2021 - 12:33

Sağlık Bakanlığı-ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılacak olan 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesi yapım sözleşmesi, Vali Tuncay Sonel başkanlığında bugün imzalandı.

Valilik Makamında gerçekleştirilen programda, Vali Tuncay Sonel, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, ODÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Taşçı, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı. Doç. Dr. Kaptanıderya Tayfur, yüklenici firma temsilcisi Ahmet Alp Doğru hazır bulundu.

Vali Tuncay Sonel, ODÜ Eğitim, Kültür ve Sağlık Hizmetleri Vakfı ve hayırsever iş insanlarının katkısı ile yapımı gerçekleştirilecek olan 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesi yapım işinin tamamlanmasıyla birlikte Ordu’da eksikliği hissedilen önemli bir sağlık hizmetinin daha yerine getirileceğinin altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı-ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapılacak olan Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesinin hayata geçirilmesi amacıyla yüklenici firma ile yapım sözleşmesi imzalanacağını söyleyen Vali Sonel, “Ordulu hemşehrilerimizin sağlık anlamında yaşamını daha kolaylaştırıcı noktaya getirmek için hep birlikte gayret ediyoruz. Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri ve Sağlık Bakanımızın katkılarıyla yıllardır eksikliği hissedilen 900 yataklı şehir hastanemizin İhalesi yapıldı ve inşaatına başlandı.Yeni hastanemiz 2023 içinde inşallah bitecek.Bu sürede mevcut Eğitim Araştırma Hastanemize kalp  ameliyathanesi ve yoğun bakım yapalım ki bir vatandaşımızın canı bizler için önemli.Kalp ameliyatı İçin başka illere gitmeye gerek kalmayacak.Kardiyo Vasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi’nin önemi bildiğiniz gibi kalp damar ameliyatı geçirmiş ya da geçirecek olan hastaların, hayati önem taşıyan fonksiyonlarının kesintisiz takibi ve desteklenmesidir. Bu nedenle ağır kalp ameliyatları için hemşehrilerimiz başka illere gitmek zorunda kalmayacak. Eğitim Araştırma Hastanemizde değerli kalp hocalarımız bulunuyor. Ordulu vatandaşlarımız Kardiyo Vasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesinin en kısa sürede hizmete girmesi ile birlikte en ağır kalp ameliyatlarını artık ilimizde olma şansını elde etmiş olacak” diye konuştu.

Vali Tuncay Sonel, katkılarından dolayı ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’a, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’na, görevli hekimlere ve yüklenici firmaya teşekkür etti.

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ise yaptığı konuşmada, ”Eğitim Araştırma Hastanemizde insan sağlığı açısından ne gerekiyorsa onu yapalım, Ordulu hemşehrilerimiz bu ilden sağlık için bir başka ile gitmesinler istedik. Altyapımız ve doktorlarımız var. Sayın Valimizin öncülüğünde Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesi yapım sözleşmesini imzalayacağız. Hedefimiz, insanlarımızın sağlık konusunda mağdur olmamasıdır. Sayın Valimin özverisi, tecrübesi, aktif, dinamik kişiliği ile bu ile bu ülkeye olan sevdasıyla birlik beraberlik dayanışma içinde ilimizin sorunlarını çözme noktasında işbirliği içerisinde hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu da konuşmasında, Eğitim Araştırma Hastanesinde 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi Ameliyathanesi bulunmadığını belirterek, “Eksikliğimiz yok ama fiziki olarak mekân anlamında yetersizliklerimiz vardı. Bu yetersizliğimizi Kardiyovasküler Cerrahi anlamında gidermiş olacağız. Bizim için bir insanın hayatta kalması çok daha değerli. Böyle bir hizmetin Ordu’ya kazandırılmasına vesile olduğunuz Sayın Valimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, ODÜ Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapılacak olan  Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi  ile  Yoğun Bakım Ünitesi  yapım sözleşmesi Vali Tuncay Sonel, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Ali Akdoğan ile yüklenici firma temsilcisi Ahmet Alp Doğru tarafından imzalandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright © 2020 / Fatsa Söz Gazetesi / Tüm hakları saklıdır.