Fatsa Söz Gazetesi / Fatsa'dan Güncel ve Özgün Haberler

HİLMİ GÜLER: “ORDU’YU ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ”

HİLMİ GÜLER: “ORDU’YU ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ”
28 Aralık 2018 - 0:17

58, 59 ve 60. Hükümetlerde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler, 31 Mart yerel Seçimleri çalışmaları kapsamında Fatsa’yı ziyaret etti.

İlk olarak AK Parti Fatsa İlçe Başkanlığı, ardından Fatsa Belediyesi’ni ziyaret eden Mehmet Hilmi Güler, burada Belediye Başkanı Muharrem Aktepe ve Belediye yönetici ve çalışanları tarafından karşılandı. Burada bir konuşma yapan Güler, Fatsa’nın bugünlere kolay gelmediğini, çok uğraş ve gayret isteyen çabalardan sonra hizmetlerin gerçekleştirildiğini, bu hizmetlerin yeni dönemde artarak devam edeceğini vurguladı.

Güler, konuşmasında “Fatsa bugüne kolay gelmedi. İnşallah bundan sonra bu bayrak yarışı artan bir hızla daha iyi noktalara doğru gelecek. Fatsa bizim gözbebeğimiz ve buna layık bir plan program içerisinde Fatsa’mızı yıldız şehirlerden biri haline döndürmeye çalışacağız. Proje hazırlamak başkaları için en zor ama bizim için en kolay şey. Biz şimdi bunu bir boyut daha ileriye götürerek gönül belediyeciliği şekline döndürmeye çalışıyoruz. Çünkü Fatsa tüm güzelliklere layık bir şehrimiz. Fatsa gerçekten hayran kalacak değil hayran kalınacak bir şehir olacak. Yani burası örnek almayacak örnek alınacak bir şehir olacak. Bunun için ben sevgiyi büyüterek bir sevgi şehri bir huzur şehri olmasını sağlayacağız ve burayı bir çekim merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Bununla ilgili hanımların iğne oyası yapar gibi her karış toprağını hizmet götürme çabası içinde olacağız. Buradaki ekonomiyi büyütmek, istihdam sorununa çözüm bulmak ve burada iş adamlarını aynı zamanda uluslararası lige çıkartma çabamız var. Türkiye çapında Fatsa başarılı ama uluslararası alanda da başarılı olmalı bunun için vizyonumuz var” dedi.

“ORTAK AKILLA BAŞARIYI YAKALAYACAĞIZ”

Belediyecilikte yeni bir vizyon ile hareket edeceklerini dile getiren Güler, özellikle ‘sen, ben, o’ diyerek değil ‘siz’ diyerek hareket edeceklerini söyledi. Güler, “Belediyeciliği herkesi kucaklayarak yapacağız. Bizim en önemli stratejimiz; ötekileştirmeden herkesi kucaklamak ve aynı zamanda ortak akılla gitmek olacak. Yani akıllı insanlar sadece kendi aklıyla değil başkalarının akıllarıyla başarıyı yakalarlar. Uluslararası finans merkezlerinin kaynaklarını da kullanacağız. Bir de ben demeyeceğiz, biz demeyeceğiz, siz diyeceğiz. Ben yok, sen yok, siz var. Bunu yaparsak belediyecilikte şehircilikte de daha başka üst lige katılmış olacağız. Biz fazla konuşmayan iş yapan insanlarız, bizi izlemeye devam edin” diye konuştu.

“BAŞARILI BİR HALK BELEDİYECİLİĞİ YAPACAĞIZ”

Belediye ziyaretinin ardından Fatsa Kültür Merkezi’nde partisinin ana kademe, gençlik, mahalle başkanları, kurucular, eski yöneticiler, belediye Başkan ve Meclis üyesi aday adayları ile bir araya gelen Güler, Belediyeciliğe yabancı olmadığını belirtti. 1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul büyükşehir belediye Başkanlığı döneminde birlikte mesai yaptıklarını hatırlatan Güler, “O dönemde çok başarılı bir belediyecilik yaptık. Tüm insan ve enerji kaynaklarını kullanarak İstanbul’u dünyanın en önemli marka şehirlerinden biri haline getirdik. Şimdi sıra Ordu’da. Ordu’nun da nüfus, enerji ve tarım kaynakları var. Bunları harekete geçireceğiz. Mesela Ordu’da Esenyurt var. Yani rüzgarın sert esmesinden Esenyurt demişler. Ama kimsenin aklına bu rüzgardan yararlanmak, enerji türbini kurmak gelmemiş. İşte biz bunun gibi kaynakları harekete geçireceğiz. Ankara’da Bakanlarla, Ankara ve İstanbul Belediyeleriyle sürekli irtibat halinde olacağız. İşte bu düşüncelerle başarılı bir halk belediyeciliği ortaya koyacağız. Her zaman her yerde söylüyoruz, bizi izlemeye devam edin” şeklinde konuştu.

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler’in Fatsa ziyaretine AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş da eşlik etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright © 2020 / Fatsa Söz Gazetesi / Tüm hakları saklıdır.