Fatsa Söz Gazetesi / Fatsa'dan Güncel ve Özgün Haberler

ORDU’DA 200 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK

ORDU’DA 200 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK
27 Mart 2019 - 15:34

Yıldızlar SSS Holding Metal Konsantre Yatırım Ve Üretim Genel Müdürü Mehmet Baki Ocak, Yıldızlar SSS Holding bünyesinde faaliyet gösteren NESKO Maden İşletmelerinin, Ordu’nun Kabadüz ilçesinde yaklaşık 200 kişiye istihdam sağlayacak bir yatırıma imza atacağını duyurdu.

Ordu İli, Kabadüz İlçesi, Akgüney Köyü sınırları içerisinde Zamantı Madencilik ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılması planlanan “Cevher (Kurşun-Çinko-Bakır) Zenginleştirme Tesisi Kapasite Artışı ve Ek Atık Depolama Alanı ” projesi çerçevesinde NESKO Maden İşletmeleri Genel Müdürü Mehmet Baki Ocak, yatırımın detaylarını açıkladı.

 “HOLDİNGİMİZ TAMAMEN YERLİ SERMAYELİ”

Toplantıda NESKO Genel Müdürü Mehmet Baki Ocak, Yıldızlar SSS Holding hakkında genel bir bilgilendirme konuşması yaptı. Ocak; “Ülkemizdeki yer altı zenginliklerini ülke ekonomisine kazandırmak ve bulunduğumuz ülkede yer altı zenginliklerini ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla çalışan ve bunun için çaba gösteren bir firmayız. Holdingimiz tamamen yerli sermaye olup herhangi bir ortağı yoktur. Yıldızlar SSS Holding olarak Türkiye’de çeşitli illerde madencilik faaliyetleri üzerine kurulan bir şirketiz. Ordu’da da Kabadüz ilçemizde Zamantı İşletmeleri adı altında ki tesisimiz ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Türkiye’nin birçok ilinde madencilik faaliyetleri sürdürmekteyiz. Ülkemizdeki tek gümüş üreticisi konumundayız. Karadeniz’de ise Gümüşhane de altın, Ordu, Giresun, Trabzon gibi illerimizde çinko, bakır, kurşun üzerine çalışmaktayız. Türkiye genelinde şu anda Yaklaşık 5 bin civarında personel istihdam ediyoruz. Bütün tesislerimiz şu anda faal durumda çalışmaktadır. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum malum, dışarıdan çok ciddi baskılar var ülkeye. En temel amaçlarımızdan biri de bunları bertaraf edip hep birlikte bu ülke ekonomisine katkı sağlamak” dedi.

“TÜRKİYE’YE İNANILMAZ BİR KATMA DEĞER SAĞLAYACAK”

Zamantı İşletmeleri Genel Müdürü Erhan Güney ise yaptığı konuşmada; “Burada ülkeye ciddi bir katma değer sağlayacağız. Bu proje gerçekleştiği zaman, projenin 15 yıllık bir ömrü var. Amacımız bunu daha uzun bir vadeye yaymaktır. Bu proje için düşündüğümüz lokasyonlardan en önemlisi Ordu’ya iyi bir istihdam ve bu alanda Karadeniz’de Ordu’yu söz sahibi yapabilmektir.

Allah nasip ederse bu proje gerçekleştiğinde ocaklarda çalışan personelle minimum 2 bin kişiye istihdam sağlamayı düşünüyoruz. Çok ciddi bir katma değer yaratacağız. 30 yılsonunda milyar dolarlık bir katma değer yaratacağız. Ordu’da ki bu yatırım aynı zamanda Türkiye’ye inanılmaz bir katma değer sağlayacak. Çok faydalı bir proje olacak diye düşünüyorum” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright © 2020 / Fatsa Söz Gazetesi / Tüm hakları saklıdır.