Fatsa Söz Gazetesi / Fatsa'dan Güncel ve Özgün Haberler

VALİ YAVUZ, FATSA’DA KAHVALTILI İSTİŞARE PROGRAMINA KATILDI

VALİ YAVUZ, FATSA’DA KAHVALTILI İSTİŞARE PROGRAMINA KATILDI
26 Ekim 2019 - 20:05

Fatsa Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen Kahvaltılı İstişare programına, Vali Seddar Yavuz’un yanısıra Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, federasyona üye derneklerin başkan ve yöneticileri katıldı.

Düzenlenen Kahvaltılı İstişare toplantısında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Sizlerle aynı sofrada, aynı havayı teneffüs etmek bizim için mutluluk.  Bu vesileyle federasyona, çok değerli yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra en büyük kuşatmayı yaşadığı günlerin içinden geçtiğini ifade eden Vali Yavuz, “Bir taraftan Suriye, Irak sınırı boyunca devam eden kuşatma, diğer taraftan da Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi tamamen kıskaca almak anlayışıyla, zaman zaman da Yunanistan’ın batının şımarık çocuğu olarak ikide bir Ege ve Akdeniz’de birtakım yanlış yollara sapması vesilesiyle yaşadığımız bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Tüm bu sıkıntılara karşı hepimizin bilmesi gereken önemli hususlar var ki, o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin son 300 yılın en güçlü devleti olduğu gerçeğidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin son 300 yıllık süreci irdelendiğinde, bilimsel, teknolojik ve ekonomik olarak dünyada eskiyle kıyaslanmayacak ölçüde güçlü ve kudretlidir. Bu gücü ve kudreti sayesinde bu kuşatmayı büyük ölçüde yarmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve onun toprak bütünlüğüne ve aziz milletimizin geleceğine vurulmak istenen hain darbeyi ve ipoteği ortadan kaldırmıştır. Başta Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya olmak üzere Türkiye’yle bir mutabakat, bir anlaşma yapmak zorunda kalmıştır. Bu açık ve net, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başarısıdır. Bu başarının en büyük mimarı elbette Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve sahadaki güçlü ordumuzdur. Eğer sahada güçlü değilseniz, silahlı kuvvetleriniz caydırıcı değilse, bu başarıları elde edebilmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla siyasi görüşünüz ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu başarısıyla övünün, gurur duyun. Önce bu hakkı teslim etmemiz gerekir. Bu başarı, önce Aziz Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nindir. Dolayısıyla 82 milyon vatan evladının, böylesine büyük bir kuşatmaya karşı verilen mücadeleyi desteklemesi, onun yanında saf tutması, vatanperverliğin bir ölçüsüdür. Aynı zamanda bir vatandaşlık ödevi ve sorumluluğudur. Bunu desteklediğiniz zaman şu veya bu siyasi partinin mensubu olmazsınız korkmayın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşı olursunuz bu kadar basit. Dolayısıyla algılarımızı değiştirmemiz, anlayışlarımızı değiştirmemizde büyük fayda var. Çünkü, birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz bizi bir yere taşır. Tarih boyunca Türk Devletlerinin yıkılması ya da zor duruma düşmesi, her zamana birbirimizle olan kavgamızdan olmuştur. Yoksa bu milleti yenebilecek dünya üzerinde bir güç ve kuvvet yoktur” dedi.

Konuşmasının devamında, Ordu’da yürütülen yatırım ve projelere değinen Vali Yavuz, “Ordu’da önemli hizmet ve yatırımları hep beraber gerçekleştiriyoruz. Şu anda Ordu’da 3.8 milyar TL’si ulaşım sektöründe olmak üzere toplamda 7 milyar TL’ye yaklaşan önemli hizmet ve yatırımlar gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki, önümüzdeki iki yıl içerisinde Ordu, özellikle ulaşım yatırımlarının tamamını bitirmiş, hizmeti almış ve böylelikle içinde bulunduğu sıkıntıları da büyük ölçüde aşmış olacak. Çünkü, Ordu’da bir anket yapsak en büyük sıkıntı nedir diye? Herkes eminim ki yol diyecektir. İlki yoldur, ikincisi su çıkar. Daha sonra diğer konulardır. Bu yol ve su konularında sıkıntılarımız var ama bunların hepsini aşacağız. Eğitim konusunda mesela çok iyi bir noktadayız. Her geçen yıl Türkiye sıralamamız iyi bir noktaya geliyor. 44. sıralardan şuan 12. sıralara kadar yükseldik. Bizim hedefimiz, eğitimde ilk 10’da olmak. Bunun için bir ölçme değerlendirme merkezi kurduk. Biz belirli aralıklarla öğrencilerimizin kazanımlarını ölçüyoruz. Ölçme ve değerlendirme merkezini bu sene biraz daha aktif hale getirdik. Şu anda Kalkınma Bakanlığı aracılığıyla yeni bir projeyi de devreye sokuyoruz” diye konuştu.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’da bir konuşma yaparak, “Bugün, Fatsa’da düzenlenecek olan bir etkinlik için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bunu tartışmak, bunu konuşmak, bunu geliştirmek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Festivaller bir şehrin sahip olduğu kültür ve sanat varlığının, turizm potansiyelinin adeta bir aynasıdır. Aynı zamanda kültürel ve sosyal yaşamımıza değer katan, halkı birbirine bağlayarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirir. Fatsa gerçekten uzun yıllardır görmek istediği birlikteliği bu 7 aylık görev süremiz içerisinde gerek siyasi partilerimizle, gerek sivil toplum örgütlerimizle sağlamış görünüyor. İnşallah bu birliktelikten Fatsa kazanacaktır” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright © 2020 / Fatsa Söz Gazetesi / Tüm hakları saklıdır.