Hoşgeldiniz  

BELEDİYE PERSONELLERİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ

fresh | 08 Kasım 2019 | Bunları Biliyormusunuz?, Eğitim, Gündem, Tüm Manşetler

İç İşleri Bakanlığı Mahalli İdareler Baş Kontrolörü Mustafa Oksal tarafından Fatsa Belediyesi ve çevre ilçe belediye personellerine Genel Mevzuat ve Belediye Mevzuatı hakkında Hizmet İçi Eğitim Semineri verildi.

Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Seminerine Fatsa Belediye Başkan Yardımcıları Ercan Yurttaş, Ruhi Özbay, FATBEL Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Aydınlık, ve belediye personelleri katıldı.

DÖRT OTURUMDA 7 AYRI KONU ANLATILDI
İç İşleri Bakanlığı Mahalli İdareler Baş Kontrolörü Mustafa Oksal’ın anlatımıyla dört oturum şeklinde gerçekleşen Hizmet İçi Eğitim Seminerinin 1. Oturumunda; Belediye Başkanları Görev Yetki Sorumlulukları ve Hakları, 5393 Ve 5216 Sayılı Belediye Kanunu, Meclisler İl Genel Belediye) Görev Yetki Sorumlulukları Ve Hakları, Encümen Oluşumu (İl Belediye) Görev Yetki Sorumlulukları ve Hakları, ikinci oturumda; İç Kontrol, İç Denetim Farkı ve İç Kontrol Çalışmaları, üçüncü oturumda;   ve dördüncü oturumda; 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Kamu Zararlarının Tahsili ve Silinmesi, Belediye Başkanlarının Faaliyet Raporu anlatıldı. Hizmet İçi Eğitim Semineri soru ve cevapların ardından sona erdi.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK
Eğitim sonunda İç İşleri Bakanlığı Mahalli İdareler Baş Kontrolörü Mustafa Oksal’a Fatsa Belediye Başkan Yardımcıları Ercan Yurttaş,  faydalı bilgilerinden dolayı teşekkür ederek günün anısına çiçek takdiminde bulundu. Belediye Başkan Yardımcıları Ercan Yurttaş belediye çalışanlarının verimini artırmak amacıyla Hizmet İçi Eğitim Seminerlerinin periyodik olarak devam edeceğini söyledi.

318 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

DOLAR 5,7834
EURO 6,3859
BIST 103.118
ALTIN 270,84

EN SON HABERLER

© 2019 FATSA SÖZ GAZETESİ / Tüm Hakları Saklıdır.