Fatsa Söz Gazetesi / Fatsa'dan Güncel ve Özgün Haberler

Neden satılıyor mallarımız?

Neden satılıyor mallarımız?
17 Kasım 2021 - 19:44

İyi Parti Fatsa İlçe Başkanı Eda Doruk Çivici, Fatsa Belediyesi Encümeninin Belediyeye ait eski belediye binası ve mado-carrefoursanın bulunduğu taşınmazlar için satış ve devir yetkisi istediğini belirterek uyarıda bulundu.

Yazılı bir açıklama ile düşüncelerini aktaran Başkan Çivici, “Bu 2 taşınmaz Belediyemizin en kıymetli taşınmazları olup sadece eski belediye binasından aylık 100.000 TL kira geliri gelmektedir. Diğer taşınmazın manevi değeri bir yana şehir içinde 6600 m2 lik bir alan olması sebebiyle değeri paha biçilemezdir. Hal böyle iken;
Neden satılıyor mallarımız?

Fatsa belediyesinin uzun yıllardır ödenmeyen SGK borçlarının yapılandırması sebebiyle yaklaşan toplu ödeme!
Mevcut başkan halkı ve kamuoyunu bilgilendirmek zorundadır. Bu şekilde bir devir ya da satış yapılırsa bunu ne kendinize ne de bizlere açıklayamazsınız, eskilerden ne farkınız kalır?
Uzun yıllardır var olan SGK borçlarının bugün ödenmek istenmesinin sebebi nedir?

Bundan önce kimseyi rahatsız etmeyen bu borç için en kıymetli mallarımızı satmak fikri yerine başka çözümler bulunmazmıydı?

Yaptığınız yapılandırmayı peşin ödeme değil de taksitli ödeme yapsaydınız satmak zorunda kalacak mıydık?

BU YETKİYİ ŞİMDİ MECLİSTEN İSTİYORSUNUZ, YAPILANDIRMA YAPARKEN DE FİKİRLERİNİ ALMADINIZ, ŞİMDİ MİLYONLUK SORUMLULUK ALTINA GİRECEKLER.Söz konusu mallarımızın hem satış hem devir yetkisini istiyorsunuz; satış ihale usulü olmayacak mı?
Malları Sgkya borç yerine devrettikten sonra başkası mı bu malları satın alacak?
Bu borç kendi borcunuz olsa; yıllardır kenarda duran bir borç için en kıymetli malınızı satar mıydınız?
Yoksa önce taşınır mallardan başlar, üretim yapar TAKSİTLER İÇİN kaynak mı oluştururdunuz?
Sayın Belediye Encümeni;
Bizler Fatsamızı öz değerleriyle gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmakla mesulüz. Siz eskisinde mezarlık sonra tahıl pazarı simdilerde şehiriçinde tek ve en büyük arsamız olan bir taşınmazı yine kamu kurumu olan SGK ya devir ya da herhangi bir şahsa satış yaparsanız yarın kendi çocuklarınıza cevap veremezsiniz.
Fatsa Halkının size olan sevgisi yerine saçak altından yürüyenlere katılırsınız.
Yıllar önce sadece özel kalem giderinin 1 yıllık masrafı ile aynı bedelle satılan Belediye İşhanını hatırlayın. Borç ödenir, yeni yapılandırmalar gelir. Lakin Belediyemiz bu nitelikteki taşınmazları geri alamaz.
Sattığınız yerler kusura bakmayın ama babanızın değil Fatsanın malıdır.
Sayın Belediye Meclis Üyeleri;
Her verdiğiniz “EVET” oyu sizin mesuliyetinizdir. Bu oylar sebebiyle yarın yargılanırsınız, ödeyemeyeceğiniz tazminatlar ödersiniz. Ahbap – çavuş ilişkisini bir yana bırakın ve görevinizin farkına varın artık.
Hepinize dava açacağız, hepiniz hakkında suç duyurusunda bulunacağız, yılmayacağız ama haklı olduğumuzu ortaya koyacağız.
Biz bu malları kaybetmemek için elimizden geleni yapacağız ve inanıyorum ki başaracağız.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
KÖŞE YAZARLARI

Copyright © 2020 / Fatsa Söz Gazetesi / Tüm hakları saklıdır.