Hoşgeldiniz  

SGK TARAFINDAN 15 BİN LİRA CEZA KESİLDİ

fresh | 29 Eylül 2019 | Bunları Biliyormusunuz?, Son Dakika, Tüm Manşetler


İlçemizde Efkaf Mahallesi’nde faaliyet gösteren Antalya Mantı Gözleme’nin sahibi Zeynep Ulutaş, denemek için 2 haftalığına anlaştığı çalışanının sigortasız olduğu gerekçesiyle SGK tarafından 15 bin 348 lira ceza kesildi.

Gazetemize mağduriyetini açıklayan Zeynep Ulutaş, bu cezanın adil olmadığını illegal bir iş ile meşgul olmadığını sadece ekmeğinin peşinde olduğunu söyledi. Ulutaş; “Bir iş için dışarıdaydım. İşyerime deneme amaçlı aldığım bir personelin ve beni ziyarete gelen komşumla beraber çalışır vaziyette gördükleri için bana SGK Kurumu tarafından ceza kesildi. Sigortasız eleman çalıştırıldığından dolayı şikâyet üzerine geldiklerini belirttiler. Ben sigortasız eleman çalıştıran bir işveren değilim. O personel ile anlaşmıştım 15 gün deneme süresi koymuştuk. 15 gün sonunda sigortasını başlatacaktım. Şu anda böyle bir ceza geldi. Bu cezayı nasıl ödeyeceğim! İtiraz hakkım yok. Cezanın 4’te birini getir geri kalanını 36 aya kadar taksitlendirebiliriz diyorlar. İmkânım yok. İşyerime şu anda bu sebepten dolayı icra gelecek. Hak mı bu? Fatsa’da bu cezayı benden başka alan var mı diye merak ediyorum. Araştırılmasını talep ediyorum. Emsal durumu teşkil eden bir durum var ise tarafıma bilgi verilsin. Ben inanmıyorum böyle bir ceza kesildiğine. Ben sadece ekmeğimin peşindeyim. Ben kazanırken kazandırmak isteyen bir işverenim. Başıma gelen bu durum beni zor durumda bıraktı” diye konuştu.

715 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SGK TARAFINDAN 15 BİN LİRA CEZA KESİLDİ için 1 yorum

  1. Ahmet dedi ki:

    Bunların gücü zaten küçük esnaflara yetiyor çalışma bakanı ancak televizyonlara çıkıp boy gösteriyor sorsan bu günü asgari ücretin ikibin yirmi tl olduğunu söylerler ama mahalle ve sokak aralarında 40 tl yevmiye gayri resmi çalıştırılan o kadar insanlar var’ki haberleri yok bir o’kadarda sözde büyük iş yerleri çalıştırdığı işçinin parasını ödemiyor parasını istediğin’de git istediğin yere şikayet et diye işten kovmakla tehdit ediliyorlar o sözde memurlar gitsin bunlarla uğraşsın küçük esnaftan ne istiyorlar yazdıklarımın aksini düşünen varsa gelsin hepsini ispat edeyim..!!!!

DOLAR 5,7834
EURO 6,3859
BIST 103.118
ALTIN 270,84

EN SON HABERLER

© 2019 FATSA SÖZ GAZETESİ / Tüm Hakları Saklıdır.