24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanı ve Genel Seçimleri’nde Ordu’dan Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Milletvekili seçilen Cemal Enginyurt, Ünye İlçe Milliyetçi Hareket Partisi’nde yönetime teşekkür konuşması yaptı.
Basına açık olarak yapılan toplantıda, seçim çalışmalarında kendisinden yardımlarını esirgemeyen partililere teşekkür eden Enginyurt, Ak Partili vekilleri sert bir dille eleştirdi.
Ak Partili vekil adaylarının seçim sürecinde MHP’nin seçim kazanamayacağı algısı yaratarak, Cumhuriyet Halk Partili vekillerin önünü açtığının altını çizen Enginyurt, kendisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı öne çıkardığını, ittifak olmanın gereklerini yaptığını yerine getirdiğini söyledi.
OSB Sözü verdi
Enginyurt, Ak Partili adayların kendisinin vekil olmasını istemediklerini ifade ederek, bunu da; “ Ak Partili vekiller benden korktular, çünkü, benim onların yapamadığı vekilliği yapacağımdan korktular. Yıllardır halledemedikleri Organize Sanayi sorununu ben çözeceğim. Üniversite projesini inşallah ben tamamlayacağım.” şeklinde açıkladı.
Kültür Bakanlığı yapan şahıs bir çivi bile çakmadı
Enginyurt Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u kastederek, “Ünyeli Kültür Bakanlığı yapan şahsın, kültür ve Turizm adına bir çivi çakmadığını bildikleri ve bizim yapamadığımızı Cemal Enginyurt yapar diye korktukları için bize ayak oyunu kurdular, tezgah kurdular. Fazlı Yüksel’in seçilmesini engellediler. Ve CHP’li vekillerin 2 vekil çıkarmasına resmen göz yumdular. Bu Ak Parti vekillerinin bir tezgahıdır. Ama Ak Partili seçmenler bize inandı ve 81 bin oyla bizi Türkiye genelinde oyunu ikiye katlayan şehir olarak yükselttiler. Ak Parti tabanında hiç problem yaşamadık.”
Ak Partili Vekiller Enver Yılmaz’a teşekkür etsinler
Enginyurt, “Belediye Başkanlarımızla sorunlarımız olmadı. Ama bu Ak Partili vekiller yatsınlar kalksınlar Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a teşekkür etsinler. Bunlar sokağa çıkamadılar, Enver Yılmaz’ın projelerini anlatarak kendilerini kurtarmaya çalıştılar. Enver Yılmaz bunların önüne düştü, bunlar da Büyükşehir Belediye Başkanının himmetiyle ancak oy alabildiler. 30 Mart’ta seçim var. İşte bütün Ordu o zaman görecek bizim yaptıklarımızı ve bu vekillerin yaptıklarını.”
AK Partili vekiller yan gelip yatamayacak
Ak partili vekilleri eleştirmeye devam eden Cemal Enginyurt, “MHP’nin kazanmasıyla Ordu şanslı çıktı. Çünkü benim vekil seçilmemle birlikte diğer 5 vekilin oturma şansı kalmadı. Yan gelip yatma şansları kalmadı. Cemal Enginyurt köy köy gezdikçe, Ordu’nun hakkını savundukça onlar da seve seve çalışmak zorunda kalacaklar.”dedi.
Artık Recep Tayyip Erdoğan düşünsün
Fındık sorunu için “Gerekirse Saray’ın bahçesinde yatacağım” diyen Enginyurt, “Fındık üreticisi bizden umut bekliyor. Fındık üreticilerinin derdini anlatacağız. Ak partili vekiller dediler ki, “Biz bile randevu alamıyoruz. O nasıl Cumhurbaşkanından randevu alacak?” dediler; Ben de diyorum ki, biz randevumuzu almak için gideceğiz, eğer randevu alamazsak o zaman Recep Tayyip Erdoğan düşünsün. Şimdi vekil olduk, Saray’ın önünde fındık için yatmazsak namerdiz. Artık Recep Tayyip Erdoğan düşünsün. Bu saatten sonra beleşten milletvekili olup, Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde yatanların devri bitti. Herkes sahaya çıkıp, çalışacak.” Dedi.